צריך עבודת מסגרות? בצע השוואת מחירים בין מסגרים

תיקון מנוע לשער חשמלי

השער החשמלי בחניה לא נפתח? זיהיתם שהשער זז באיטיות? ייכן וישנה תקלה במנוע המצריכה בדיקה ותיקון ע"י טכנאי שערים חשמליים. קראו מה הסיבות לתקלה במנוע שער חשמלי, מתי נצטרך לתקן ומתי להחליף בחדש, כמה זה יעלה לכם ואיך תמצאו טכנאי שערים מומלץ באזורכם.

תיקון מנוע לשער חשמלי - מה הסיבות?

לרוב, מנוע של שער חשמלי, בין אם מדובר על שער הזזה, שער כנף או שער מתרומם, יחזיק מעמד למשך שנים רבות ללא תקלות מיוחדות. יחד עם זאת תמיד יש מקרים יוצאי דופן, ואם אכן קרה וזיהיתם שמנוע השער החשמלי אינו עובד או שהשער לא מתפקד כרגיל, ייתכן ואכן הבעיה היא במנוע. אלה הסיבות הנפוצות שעשויות להביא לתיקון או החלפה של מנוע בשער חשמלי:

 • שחיקה ובלאי של המנוע - בעיקר במנועי יד שניה או מנועים ישנים, נוצר בלאי ושחיקה עם הזמן של המנוע עצמו, המחלישים את אופן תפקוד המנוע ומצריכים ברוב המקרים החלפה הכוללת פירוק הישן + התקנת מנוע חדש לשער.
   
 • בעיה במערכת החשמל - אחת מהסיבות הנפוצות לתקלות במנוע שער חשמלי היא תקלה במערכת החשמל המונעת הזרמת זרם חשמל תקין למנוע אשר משבשת את יכולת התפקוד שלו.
   
 • רכיב תקול במערכת הפיקוד - מערכת המנוע בשער חשמלי מורכבת מרכיבים שונים כמו לוח / כרטיס פיקוד, מפסקים, כפתורים וכו', וכאשר אחד מהם תקול המנוע איננו יכול לעבוד כרגיל.

תיקון מנוע שער חשמלי

מחירון תיקון מנוע שער חשמלי

 מחיר תיקון מנוע של שער חשמלי יהיה תלוי בסוג השער והמנוע, סוג התקלה, מורכבות ואופן העבודה הנדרשת וחלקי החילוף במידת הצורך. לפניכם מחירון ממוצע עבור תיקון מנוע לשער חשמלי:

מחירון ממוצע לתיקון מנוע לשער חשמלי

החלפת קבל הנעה למנוע

עבור שער חשמלי חד פאזי.


150 - 250 ש"ח
החלפת כרטיס פיקוד מנוע

כולל עלות הלוח עצמו ותכנות ההגדרות הנדרשות. מתייחס לשער חד פאזי.


800 - 1,400 ש"ח
החלפת מנוע לשער חשמלי פרטי

בהתאם לסוג השער, גודל השער וסוג המנוע


1,100 - 2,200 ש"ח
מחיר ביקור טכנאי / מסגר

עבור בדיקה וייעוץ, לא כולל התיקון עצמו.


250 - 400 ש"ח

הדפס מחירון


 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

תיקון מנוע שער חשמלי - תקלות נפוצות

כפי שציינו, קיימות סיבות שונות שיכולות להוביל לתקלות במנוע ולמצב של תיקון ואף להחלפה שלו. אלו התקלות הנפוצות ביותר במנוע של שער חשמלי ואופן הטיפול בתקלה, רובן קשורות לכך שהשער החשמלי לא נפתח.
 

סוג התקלה איך נזהה? אופן טיפול / תיקון
חיווטי חשמל רופפים
 • השער לא נפתח
 • נסגר,לא מגיב לשלט 
חיווט מחדש והחלפת חוטים פגומים ע"י חשמלאי
קצר / רטיבות במערכת החשמל
 • השער לא נפתח
 • נסגר,לא מגיב לשלט
בדיקה ותיקון חשמלאי
התחממות יתר של המנוע
 • השער זז באיטיות

הימנעות מהפעלת השער ובדיקת טכנאי

קבל הנעה תקול החלפת קבל הנעה לחדש
לוח פיקוד תקול
 • השער לא נפתח
 • נסגר,לא מגיב לשלט
תיקון או החלפת לוח פיקוד
מנוע שחוק, לא עובד כלל
 • השער לא נפתח
 • נסגר,לא מגיב לשלט
החלפת מנוע לחדש

השוו מחירים בין מסגרים לתיקון שער חשמלי

תיקון של מנוע לשער חשמלי מחייב מסגר, טכנאי או חשמלאי המתמחים בעבודות תיקון שערים חשמליים ובעלי ההסמכה והרישיון לבצע גם עבודות חשמל. בכדי שתמצאו את ההצעה הטובה ביותר עבורכם, אנו ממליצים לערוך השוואת מחירים בין הטכנאים השונים ולא להסתמך על הצעה אחת. השאירו את הפרטים, קבלו עד 3 הצעות מחיר ותוכלו לחסוך עד 39% במחיר!

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9725010

תיקון מנוע שער חשמלי שמקצר

כאשר מדובר בתקלות של שערים חשמליים ללעיתים יהיה צורך בבדיקה וטיפול של מסגר וחשמלאי ביחד. אם הבחנתם שבעת הפעלת השער החשמלי נוצר קצר במערכת החשמל של הבית והוא הקפיץ את הפחת חשוב להזמין באופן מיידי חשמלאי או טכנאי שיבצעו בדיקה. קצר במערכת החשמל שאינו מטופל עשוי להביא למצב של התחשמלות, שריפה ואף גרוע מכך. ייתכן וקיימת רטיבות במערכת הפיקוד או החשמל הנמצאים במנוע של השער החשמלי ויש לבדוק זאת בהקדם. 
 

דחיפות לטיפול במנוע שער חשמלי שמקצר:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

שאלות ותשובות בנושא תיקון מנוע לשער חשמלי

לפניכם שאלות שנשאלו ע"י גולשים שהתעניינו בתיקון מנוע לשער חשמלי:

מה הסיבות לתקלה במנוע שער חשמלי?

תקלות במנוע שער חשמלי עשויות לקרות בעקבות תקלה במנוע עצמו, במערכת הםיקוד או במערכת החשמל. ניתן לקרוא בהרחבה על כך בעמוד. 


באילו מצבים יהיה צורך בהחלפת מנוע ולא תיקון?

החלפת שער חשמלי תתבצע במקרה שמקור התקלה הוא בשחיקה ובלאי של המנוע עצמו ופחות במקרים בהם מקור התקלה הוא במערכת הפיקוד או החשמל - אותם ניתן לתקן.