צריך עבודת מסגרות? בצע השוואת מחירים בין מסגרים

מסתור כביסה

מהו מסתור כביסה ומה תפקידו, כמה עולה להתקין אחד וגם כיצד דרך פורטל מסגרנט ניתן לאתר בעל מקצוע בקלות לביצוע העבודה - קראו וגלו.

מהו מסתור כביסה ולמה הוא משמש?

מסתור כביסה כשמו - נועד להסתיר את הכביסה שאנו תולים על החבל מחוץ למרפסת שלנו. נוסף לעובדה שהמסתור מסתיר את בגדינו האינטימיים, ביכולתו אף למנוע הרס של הביגוד מקרני השמש החזקות וביכולתו להעניק מראה אלגנטי למבנה בו אנחנו מתגוררים, בתנאי שגם אצל יתר השכנים בבניין מסתור הכביסה מותקן.

 

תסכימו איתנו שעדיף להסתיר את זה

מסתור כביסה - אלו הסוגים הנפוצים

בישראל ניתן להשיג 3 סוגים עיקריים של מסתורי כביסה, הכוללים: מסתור כביסה מאלומיניום, מסתור כביסה מברזל או במסתור העשוי ממסגרת אלומיניום בשילוב פלסטיק.
 • מסתור כביסה מאלומיניום - נחשב כיום למסתור המומלץ ביותר (בדומה למסתור של מזגן) היות והוא עמיד בפני חלודה ותנאי מזג אויר קיצוניים והמראה שלו סולידי ואסתטי.
   
 • מסתור כביסה מברזל - נחשב לסוג הבסיסי יותר וכזה שפחות עמיד לתנאי מזג האויר ולכן הוא נוטה להחליד כעבור תקופה מסויימת.
   
 • מסתור כביסה ממסגרת אלומיניום ומוטות פלסטיק - כאן מדובר במסתור כביסה ברמת עמידות בינונית וזאת בגלל שהמסגרת שלו אומנם מיוצרת מאלומיניום אבל הבסיס שלו מורכב ממוטות פלסטיק, הנחשבים פחות עמידים. 

מהם היתרונות של מסתורי כביסה?

 • מראה אסתטי יותר לבניין
   
 • שמירה על הפרטיות
   
 • הגנה על הבגדים מקרני השמש החזקות בקיץ ומגשם בחורף
   
 • ניתן לצבוע במגוון צבעים ולהתאים לעיצוב הבית (נפוץ יותר בבתים פרטיים)
   
 • מסתור כביסה בצפיפות גבוהה עשוי למנוע חדירת יונים לאזור הכביסה

מהו מחיר התקנת מסתור כביסה?

מחיר התקנת מסתור כביסה מאלומיניום נע בין 500 - 1,500 ש"ח וזה כולל את המסתור שמיוצר ע"י מסגר והתקנה שלו ע"י מסגר או ע"י קבלן אלומיניום. כמו כן, קחו בחשבון שאם אתם מתגוררים בקומה גבוהה המצריכה עבודה בסנפלינג או מנוף - המחיר להתקנת מסתור כביסה הנקוב צפוי להתייקר בהתאם הן לרמת הסיכון בדבר והן בעבור השכרת הציוד לעבודה בגובה.

 

מחיר ממוצע להתקנת מסתור כביסה

מחיר ממוצע להתקנת מסתור כביסה: 1000 ₪

טווח מחיר גבוה 1500 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

כיצד התקנת מסתור כביסה מתבצעת?

התקנת מסתור כביסה נחשבת עבודה מורכבת ובמידה והיא צריכה להתבצע בקומה גבוהה - דהיינו שגם רמת הסיכון בעבודה הינה משמעותית. להלן שלבי העבודה:

 1. לקיחת מידות - תחילה תצטרכו להזמין מסגר שייקח מידות של מרפסת הכביסה שלכם, שלפי מידות אלו הוא ייצר את מסתור הכביסה עבורכם.
   
 2. ייצור במפעל - כעת המסגר ייצר את מסתור הכביסה בהתאם למידות שלקח. מדובר בעבודה שיכולה לקחת בין 7 עד 12 ימים. (בהנחה שמדובר במסתור סטנדרטי, ללא התאמה אישית)
   
 3. התקנה - בשלב זה יהיה עליכם להיעזר בקבלן אלומיניום בעל רשיון לעבודה בגובה שיתקין את מסתור הכביסה החדש שלכם. במידה ומדובר בקומה גבוהה בבניין, הוא עשוי להשתמש באמצעי סנפלינג או מנוף.
   
זמן ממוצע לייצור מסתור כביסה:
9 ימים
12 ימים משך זמן 7 ימים

מהו תקן מסתור כביסה?

תקן מסתור כביסה אומר שעל החומר ממנו עשוי מסתור הכביסה להיות עמיד בשריפות וכמובן להחזיק באישור של מכון התקנים הישראלי.

מהו חוק מסתור כביסה?

לפי החוק, על כל תהליך שמצריך שינוי במראה חזית הבניין, ידרוש היתר בנייה מהרשות המקומית. לעומת זאת, במידה ומדובר במסתור כביסה בבית פרטי, דעו כי תוכלו לבחור באיזה עיצוב שתרצו, שכן, בבתים פרטיים קיים רק מסתור אחד.

 

נוסף לכך, התקנת מסתור כביסה נחשבת לעבודה בגובה ועל פי חוק, על האדם שמתקין את המסתור - להחזיק ברשיון לעבודה בגובה. חשוב שתוודאו זאת מול בעל המקצוע לפני שאתם סוגרים מולו. 

השיגו מסגר להתקנת מסתור כביסה וחסכו!

במידה ואתם צריכים להחליף את מסתור הכביסה הנוכחי שלכם באחד חדש או לחילופין - להתקין אחד מאפס, דעו כי תוכלו להשאיר פרטים מתחת ולקבל מפורטל מסגרנט עד 3 מסגרים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר על מחירי ייצור והתקנת מסתורי כביסה וכך לבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9725010

האם מסתור כביסה נכלל בשטח הדירה?

מסתור כביסה אינו נכלל בשטח דירה ועל כן, לפני שמחליפים או מתקינים אותו, יש לקבל על כך אישור מהרשות המקומית אליה הנכס משתייך. יחד עם זאת, במידה ומדובר על מסתור כביסה בבית פרטי, אין צורך לבקשת אישור מהרשויות שכן מדובר בשטח שלם שמופקד לרשותו של בעליו ולא כזה שמתחלק עם הציבור.

שאלות ותשובות בנושא מסתורי כביסה

האם כדי להתקין מסתור כביסה צריך היתר בנייה?

במידה ואתם מתגוררים בבניין משותף אז כן, מסתורי כביסה נחשבים לחלק חיצוני של לדירה ועל כן, הן מצריכים אישור מהרשות העירונית שלכם.


בין כמה מסגרים מומלץ לי להשוות?

פורטל מסגרנט ממליץ ללקוחותיו להשוות בין עד 3 מסגרים, כך ניתן להוזיל את הצעת המחיר שתקבלו לייצור והתקנת מסתור כביסה וגם מדובר בשירות חינמי.