צריך עבודת מסגרות? בצע השוואת מחירים בין מסגרים

סורגים נגד פריצות

אין ספק שכיום עולה הצורך יותר ויותר בהתקנת סורגים נגד פריצות ועל כן, תוכלו לקרוא מתחת כמה עולה לבצע את זה, מאילו חומרים נפוצים מיוצרים סורגים, באילו צורות הם מגיעים, מהם ההיבטים המשפיעים על מחירי ההתקנה וגם איך להמנע ממסגרים חאפרים.

מדוע חשוב להתקין סורגים נגד פריצות?

הימצאות סורגים במרפסות, בחלונות ובדלתות נועדו במטרה להגן ולעכב עד כמה שניתן כניסה של פרצים וגנבים אל חלל הבית. מרבית הפורצים מעדיפים שלא לבזבז זמן בפריצה של בסיס סורג הנחשב מורכב לפירוק ועל כן, פשוט ידלגו לבית הבא.

 

לצוות פורטל מסגרנט חשוב להבהיר שלא ניתן למנוע מפורץ מיומן וחדור מטרה לפרוץ לכם לבית ב - 100% אך ניתן בהחלט לעכב את זמני העבודה שלו בצורה משמעותית ע"י הצבת סורגים נגד פריצות, המותקנים לחלון, דלת ולמרפסת. לעתים עצם זה שמותקנים סורגים בבית מובילים את הפורץ לפסוח על הנכס ולהמשיך לאחד אחר מפני שהימצאות הסורגים מרתיעה וגם עצם הפירוק של הסורגים נחשב לארוך עבורם וכזה שיעיר בקלות את דיירי הבית או השכנים.
 

סורגים נגד פריצות בחלון ובדלת

כמה עולה התקנת סורגים נגד פריצות?

מתחת נציג בפניכם כמה עולה להתקין סורגים נגד פריצות מסוגים שונים (המחירים הינם למ"ר):

מחירון סורגים נגד פריצות

כמה עולה להתקין סורג ישר מברזל לחלון?

המחיר כולל את שווי הסורג והתקנתו.


650 - 600 ש"ח
התקנת סורג בטן

מחיר להתקנת סורג בטן בחלון סטנדרטי יחיד.


1,000 - 1,100 ש"ח
מחיר התקנת סורג נפתח

מחיר להתקנה על חלון.


1,200 - 1,300 ש"ח
כמה עולה התקנת סורג מתקפל?

התקנת סורג מתקפל לחלון.


1,200 - 1,300
התקנת דלת סורג

המחיר כולל ייצור והתקנה של סורג לדלת, לא כולל צילינדר.


700 - 1,000 ש"ח
כמה עולה סורג שקוף לחלון?

המחיר הוא לחלון בודד.


600 - 800 ש"ח
כמה עולה סורג שקוף למרפסת?

התקנת סורג שקוף למרפסת.


900 - 1,200 ש"ח

הדפס מחירון

מאילו חומרים מיוצרים סורגים נגד פריצות?

סורגים נגד פריצות ניתנים לייצור ע"י 4 חומרים עיקריים: ברזל, פלדה, אלומיניום וחומרים פולימרים.

 • סורגי ברזל - סורגים נגד פריצות העשויים מברזל נחשבים חזקים ביותר ומגיעים בצורת צינורות עגולים וחלולים או מרובעים וחלולים המחוברים למסגרת שגם היא חלולה. ניתן אף להתקין סורגי ברזל שאינם חלולים, אם כי הדבר פחות נפוץ מפני שמדובר בעבודה קשה ומורכבת יותר עבור מתקיני סורגים רבים בגלל המשקל הכבד של הברזל . כמו כן, חשוב שתוודאו מול המסגר כי מדובר בסורגים שעברו הליך גילוון (הליך המונע חלודה עתידית). 
   
 • סורגי אלומיניום - דעו שסורגי ברזל, בין אם עברו הליך גילוון ובין אם לא - מחלידים עם זמן וזאת בעיקר במקומות בהם יש לחות גבוהה כמו בערים המקורבות לים. במקרה ואתם מתגוררים בקרבת ים, נמליץ לכם להתקין סורגי אלומיניום, הנחשבים לחסינים לגמרי מפני חלודה, בנוסף מדובר בחומר גלם קל משקל וכזה שניתן לעצבו במגוון צורות. סורגי אלומיניום אומנם מספקים הגנה לא רעה מפני פרצות אך הם אינם חסינים לגמרי ואף נחשבים פחות עמידים מסורגי ברזל.
   
 • סורגי פלדה - סורגים נגד פריצות העשויים מפלדה נחשבים לחזקים פי 5 מסורגי אלומיניום, בנוסף מדובר בחומר גלם הנחשב לקל לעבודה וגם כזה שנחשב זול יותר מאלומיניום, גם את הפלדה ניתן לעצב במגוון דרכים ויחד עם זאת, גם כאן מדובר בחומר גלם הרגיש ללחות וכזה הנוטה להחליד ועל כן, בדומה לסורגי ברזל - יהיה עליהם לעבור הליך גילוון נוגד חלודה כדי להאריך את חייהם.
   
 • סורגים שקופים - במידה ואתם מעוניינים בפתרון בעל נראות מינימאלית, דעו כי תוכלו להתקין סורגים שקופים נגד פריצות. מדובר בפסים שקופים המותקנים לרוחב החלון ועשויים מחומר פולי קרבונט המהווה שימוש מרכזי בייצור של מוצרי מיגון מפני ירי ועל כן הריי שמדובר בחומר חזק ועמיד מאוד וגם כזה שאינו מחליד. החיסרון בסורגים שקופים הוא שבשונה מסוגי הסורגים האחרים שהצגנו למעלה - מדובר בסורגים שאינם מהווים איום מפני פורצים בגללל המראה שלהם ולכן פורצים לא יימנעו מלהגיע אל הבית שלכם בניסיון לגרום לנזק.
   
סוג הסורג יתרון חיסרון
סורג ברזל עמיד בפני פריצות פחות עמיד בפני חלודה
סורג אלומיניום עמיד לחלודה ולחות עמיד פחות בפני פריצות
סורג שקוף נראות פחות מרתיע פורצים, מפחית כניסת אוויר לבית
סורג פלדה  עמיד בפני פריצות, זול לא עמיד בפני חלודה

מהם היתרונות והחסרונות בסורגים שקופים נגד פריצות?

במידה ואתם שוקלים להתקין סורגים שקופים נגד פריצות בטענה שהדבר עשוי להשתלב יפה יותר עם נראות הבית, דעו שהדבר כרוך גם בלא מעט חסרונות. סורגים שקופים אומנם עשויים מחומר שקוף (נקרא - פולי קרבונט) שאינו פוגע בנראות החיצונית של הבית ואינו מפריע להתבוננות על הנוף שבחוץ אך דעו שמדובר בסוג סורגים שנחשבים לפחות מאיימים בפני פורצים ועל כן, פורצים עשויים להימשך לבית שלכם יותר בקלות. נוסף לכך, מדובר בפסי סורג המותקנים לרוחב וחוסמים כניסה של כ- 50% ממכסת האוויר.
 

סורגים מעוצבים בחלונות

באילו צורות ניתן להתקין סורגים נגד פריצות?

אז רשמנו לכם מאילו חומרים ניתן לייצר ולהתקין סורגים, כעת נציג את הצורות בהן ניתן להתקין סורגים נגד פריצות:

 • סורג שטוח - מדובר בסוג הסטנדרט המאפיין סורגים המצויים בבתי סוהר ועל כן מרבית האנשים כיום נמנעים מלהתקין אותו. אך דעו כי מחירו זול ושניתן לצבוע אותו במגוון צבעים ובכך לעדן אותו.
   
 • סורג נפתח - סורגים אלו מגיעים עם שתי אופציות פתיחה: באמצעות קיפול הצידה או פתיחה כלפי חוץ כמו דלת. סורגים נפתחים מתאימים בעיקר למרפסות שבמהלך היום יוצאים דרכן למרפסת וגם עבור חדרי ממ"ד שבשונה מחדרים רגילים, מחייבים שיהיה בהם פתח מילוט בשעת חירום.
   
 • סורג עם בטן - סורגים עם בטן משלבים הן הגנה בפני פורצים והן כמקום להניח בו עדניות ובכך מדובר בסוג הסורג המועדף כיום, המאפשר הן ביטחון בפני פריצות והן בתור סורג המגן מפני נפילת ילדים ואף מקנה מראה אלגנטי יותר.

מה משפיע על מחירי סורגים נגד פריצות?

מחיר עבור התקנת סורגים נגד פריצות מושפע מפרמטרים כמו: עובי הסורגים, נראות הסורג וכמו כן, גם על סמך תהליך הגילוון (נוגד החלדה) שביצעו בו.

 • גודל החלון/ דלת - ככל שמדובר בשטח גדול יותר עליו יש צורך בסורג נגד פריצות, כך עולה המחיר. למשל, מחיר התקנת סורג למרפסת או לדלת כניסה לבית יעלה יקר יותר מאשר אם הדבר מתייחס לחלון.
   
 • עובי - ככל שעובי הסורג עבה יותר, כך מחירו יהיה יקר יותר. לדוגמה - אם אתם מתגוררים בבניין, מסגרים ימליצו לכם להתקין סורג בעובי 12 מ"מ לפחות, בעוד שאם אתם מתגוררים בבית קרקע, ההמלצה היא לעבות את הסורגים לכ - 14 ס"מ לפחות, המאפשר הגנה טובה יותר. דעו גם שקיים תקן בטיחות המורה כי יש להתקין סורגים עם מרווחים שאינם קטנים מ - 10 מ"מ וזאת ע"מ למנוע תקיעה של ראשי ילדים בין הסורגים.
   
 • עיצוב - גם לפאן העיצוב יש השפעה על המחיר הסופי שתשלמו על סורגים נגד פריצות. זאת מכיוון שלשם כך יידרשו פעולות נוספות בעת ייצור הסורג ועל כן, סורג עם בטן יעלה יותר מסורג ישר ושטוח למשל.
   
 • גילוון - במידה ותחליטו להתקין סורגים מפלדה או ברזל, הדבר יחייב את הסורגים לעבור גילוון. קיימים 2 סוגי גילוונים: גילוון חם וגילוון קר. ביצוע גילוון חם לסורג מייקר בכ- 20% יותר וזאת מפני שמעטים המקומות שמבצעים את ההליך החם בישראל וגם מפני שמדובר על פעולה שמאריכה את חיי המדף של הסורג פי כמה מגילוון קר. (גלוון קר הוא חד צדדי מגן רק על החלק החיצוני של הסורג בעוד שגלוון חם מגל בשני צדי הסורג וממש חודר לסורג עצמו ומעניק הגנה גבוהה מחלודה)
   
 • סוג הצביעה - דעו כי לאחר שלב הגילוון לסורג, יגיע גם שלב הצביעה. אותו ניתן לבצע בריסוס או בתנור מיוחד. הצבעים המומלצים ביותר להשתמש בהם הם צבעי אקריליק דו רכבי או בצבעים מבוססי פוליאוריתן. ניתן גם להבקש מהמסגר לכסות את הסורג בצבע סיליקון הנחשב זול יותר אך דעו כי הוא הרבה פחות עמיד בפני שמש, לחות גבוהה וכדומה, מה שיאלץ אתכם לחדש את שכבת הצבע לעתים תכופות יותר.

איך להבדיל מיהו מסגר הגון ומיהו חאפר?

לעתים אתם עלולים להיתקל באנשים המציגים עצמם כמסגרים אך אינם כאלו. אלו ההיבטים שאמורים להדליק לכם נורה אדומה בעת כשאתם משוחחים מול מסגרים בכל הקשור להתקנת סורגים נגד פריצות:

 • אחריות - עבור התקנת סורגים נגד פריצות מסגרים מעניקים כ - 3 שנות אחריות הן עבור החלדה והן עבור תקינות הסורג. במידה ופניתם למסגר והוא לא מקנה אחריות כלשהיא - זוהי נורה אדומה ונמליץ שלא לעבוד מולו. במידה וכבר התקנתם סורגים ופגה האחריות, תוכלו לקבל שירותי תיקון לסורג שלכם דרך מסגרנט.
   
 • גלוון - כמו שכבר הסברנו קודם הליך גלוון נועד למנוע ולעכב משמעותית היווצרות חלודה בסורגי ברזל ופלדה ולכן חשוב שתוודאו מול המסגר שאתם מעוניינים לעבוד מולו שהסורגים שיתקין עבורכם עברו פעולת גלוון.
   
 • ריתוך - במידה וכבר קבעתם מול מסגרט שיתקין סורגים נגד פריצות בביתכם, כדאי שבתום ההתקנה תוודאו שלא נוצרו סדקים בריתוך, דבר שעשוי לרמז על עבודה מרושלת ולא מקצועית.
   
 • חוות דעת - לאחר שתקבלו 3 מסגרים באזורכם ובחינם דרך פורטל מסגרנט, תוכלו לחפש חוות דעת שכתבו עליהם באינטרנט לקוחות קודמים שנעזרו בהם. הקהל הישראלי יודע להעניק חוות דעת כנות, ללא חסך ובטח ובטח במקרים בהם בוצעה עבודה מרושלמת ולא מקצועית עבורם. בדיקה זו תאפשר לכם להבין מי הוא מסגר הגון ומקצועי ומי הוא חאפר שמנסה להרוויח על חשבונכם.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9725010

שאלות ותשובות בנושא סורגים נגד פריצות

באילו אזורים ניתן להתקין סורגים נגד פריצות?

ניתן להתקין בעיקר בחלונות ובדלתות לשם אותה המטרה.


כיצד לזהות מיהו מסגר לא מקצועי?

 יהיה עליכם לברר מספר היבטים הכוללים אחריות, גלוון, ריתו ואף חוות דעת - הרחבנו על כך במאמר.