צריך עבודת מסגרות? בצע השוואת מחירים בין מסגרים

מעקות חוץ

מחפשים להתקין מעקות מברזל למדרגות חוץ? בעמוד תראו תמונות להשראה, סוגים של מעקות חוץ, מחיר וטיפים חשובים לבחירת המעקה.

תמונות של מעקות חוץ למדרגות ולמרפסת

מעקות חוץ מזכוכית מדרגות חוץ מברזל מעקות חוץ
מעקות חוץ מזכוכית מדרגות חוץ מברזל מעקות חוץ
מעקות חוץ מודרני מעקה חוץ מעקה חוץ מאלומיניום
מעקה חוץ מודרני מעקה חוץ מעקה חוץ מאלומיניום

סוגי מעקות חוץ למדרגות ולמרפסת

יש כמה סוגים של מעקות למדרגות חוץ שכדאי לכם להכיר לפני שאתם בוחרים איזה להתקין:

 • מעקות ברזל: החומר הנפוץ ביותר שממנו מתקינים מעקות למדרגות חוץ הוא ברזל. לרוב מתקינים מעקות ברזל למדרגות חוץ כי זה החומר החזק ביותר והוא יעמוד שתנאי מזג האוויר שבחוץ בין אם מדובר על שמש חזקה ובין אם מדובר על קור וסופות גשמים. החיסרון המשמעותי שיש למעקות ברזל הוא שהם יכולים להחליד, אבל הבעיה הזו נפתרת באמצעות גלוון.
   
 • מעקות אלומיניום: חומר נוסף שממנו ניתן להתקין מעקות חוץ הוא אלומיניום. אלומיניום היא מתכת הרבה יותר קלילה מברזל והיא לא מחלידה ופה חבוי היתרון והחיסרון שלה. היא קלילה כלומר היא יכולה להישבר יותר בקלות, לכן אם אתם מתקינים מעקות למדרגות חוץ לא מומלץ לעשות זאת מאלומיניום. התקינו מעקה אלומיניום רק אם אתם מתקינים למרפסת.
   
 • מעקות זכוכית: אפשרות נוספת של התקנת מעקות חוץ היא התקנה של מעקות זכוכית. אלה למעשה מעקות עם מסגרת אלומיניום אבל זכוכית באמצע. המראה הרבה יותר מודרני ולכן הרבה אנשים בוחרים מעקות זכוכית בתור מעקות חוץ, אבל שוב חשוב לנו לומר שאם הולכים לעבור הרבה אנשים וחפצים כבדים במדרגות החוץ הזכוכית והאלומיניום הרבה יותר שבירים מברזל. התקינו מעקות זכוכית לבריכה או למרפסת אבל לא תמיד כדאי למדרגות.
   
 • מעקות עץ: אפשרות נוספת שאתם יכולים לבדוק היא התקנה של מעקות עץ. זו אפשרות למי שרוצה אבל חשוב להגיד שהיא טיפה פחות מומלצת מהאחרות, ובמיוחד מברזל. מעקה עץ בחוץ יהיה הרבה יותר פגיע לשמש, גשם, לחות ומזיקים ותצטרכו לתחזק אותו הרבה על מנת שישמור את הצבע שלו.

מתי נתקין מעקות חוץ?

מעקות חוץ נתקין בכמה סיטואציות שונות:

 • מדרגות: המקרה הנפוץ ביותר שבו נתקין מעקות חוץ הוא למדרגות. כשמתקיני מעקות למדרגות חוץ כמובן כדאי לעשות זאת מברזל ולא מכל חומר אחר כמו אלומיניום או עץ.
   
 • בריכה: אם אתם מתקינים מעקות חוץ לבריכה לא חובה, ואפילו לא נהוג להתקין מעקות ברזל. לרוב מתקינים מעקות שיכלו עם העיצוב הקליל שיתאים לבריכה. נהוג להתקין מעקות זכוכית לבריכה אבל ניתן גם להתקין מדרגות מעץ או אלומיניום.
   
 • מרפסת או גג: עוד מקומות שנתקין בהם מעקות חוץ הם המרפסת או הגג. כשמתקינים מעקות למרפסת ניתן לעשות זאת גם מברזל, גם אלומיניום וגם זכוכית אז הבחירה בידכם.
   
 • הפרש גובה: אם יש לכם שני מקומות שיש ביניהם הפרש גובה של 60 ס"מ ומעלה תצטרכו להתקין מעקות חוץ.

איך לבחור מעקות למדרגות חוץ?

יש כמה דברים שצריך לשים לב אליהם כשאתם בוחרים מעקות למדרגות חוץ:

 • חומר: יש כמה חומרים שמהם אפשר לבנות מעקות למדרגות חוץ. הבנתם כבר שההמלצה של מסגרנט היא לבחור במעקות ברזל למדרגות חוץ אבל כמובן אם אתם עדיין מעדיפים לבחור במעקות זכוכית או אלומיניום אי אפשר לעצור בעדכם.
   
 • גלוון: גלוון הוא תהליך שנועד למנוע חלודה מהמעקות, וללא ספק כשהם חשופים ללחות וגשם זה חובה. בלי לרדת איתכם יותר מדי לפרטים חשוב שתדעו שיש גלוון קר וגלוון חם. ההבדל הוא שגלוון חם כולל הטבלה של המעקה באבץ בטמפרטורה גבוהה לעומת גלוון קר שבו מצפים את המעקה. לא כל מקום עושה גלוון חם והוא גם יקר יותר ב- 20%. גם אם אתם מסתפקים במעקות למדרגות חוץ בגלוון קר זה בסדר אבל הגלוון הוא חובה ואי אפשר לוותר עליו. ודאו עם המסגרייה שהיא אכן עושה זאת.
   
 • צביעה: עוד תהליך שנועד לשמור על מעקות החוץ שלכם לאורך זמן הוא צביעה. ודאו שהצביעה של המעקות נעשית בשתי שכבות ובצבע אפוקסי דו רכיבי על מנת לוודא שהמעקה שלכם יישמר לאורך זמן.
   
 • עיצוב: עד עכשיו דיברנו על דברים טכניים שיעזרו לכם לבחור מעקות למדרגות חוץ, אבל עכשיו זה הזמן שבו אתם בוחרים. תסתכלו על עיצובים שונים ובחרו את העיצוב שאתם הכי אוהבים. גם אם אתם עובדים עם אדריכל או מעצב פנים כדאי להתסכל על תמונות כדי לתת לו כיוון למה שאתם יותר אוהבים.

 

כמה עולה מעקה למדרגות חוץ?

מחיר מעקה למדרגות חוץ נע בין 800 - 1,200 ש"ח למטר. המחיר עבור מעקה ברזל שעבר גלוון.

 

מחיר ממוצע למטר התקנת מעקה למדרגות חוץ מברזל

מחיר ממוצע למטר התקנת מעקה למדרגות חוץ מברזל: 1000 ₪

טווח מחיר גבוה 1200 ₪

טווח מחיר נמוך 800 ₪

השוו בין מסגרים לצורך התקנת מעקה למדרגות חוץ

מחפשים מסגר שיתקין את המעקות למדרגות החוץ שלכם? תוכלו למצוא אותו ממש כאן ועכשיו עם מסגרנט. התקשרו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות מחיר עבור התקנת מעקות למדרגות חוץ ממסגריות באזורכם. מומלץ להשוות בין המסגריות השונות על מנת שתוכלו לחסוך במחיר הסופי.

 

באמצעות השוואת מחירים תוכלו לחסוך עד 37% אז מומלץ לא לוותר עליה. בנוסף כדאי לשים לב אם אתם צריכים להתקין מעקות במקומות נוספים, לדוגמה בבית, כדאי לעשות זאת עם אותה המסגרייה כי תוכלו להשיג מחיר טוב יותר.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9725010

תקן מעקות חוץ

התקן למעקות חוץ נקרא הוא תקן 2142 והוא למעשה אומר הדברים הבאים:

 • מעקה למדרגות חוץ חייב להיות בגובה 95 ס"מ לפחות.
 • מעקה חוץ לכל מקום אחר חייב להיות בגובה של 105 ס"מ לפחות.
 • לא ניתן לעבור בין העמודים של המעקה.