צריך עבודת מסגרות? בצע השוואת מחירים בין מסגרים

מעקה בטיחות למדרגות

מדוע מעקה בטיחות למדרגות חשוב כל כך? היכן בד"כ מתקינים אותו, כמה זה עולה וגם מה מומלץ לקחת בחשבון לפני שפונים למסגר לצורך התקנת מעקה בטיחות שכזה - כל הפרטים מתחת.

מדוע עולה הצורך בהתקנת מעקה בטיחות למדרגות?

מדרגות יכולות להיות מסוכנות מאוד בהיעדר מעקה בטיחות לצידן. לא רק שהדבר הופך למסוכן ביותר בקרב ילדים ומבוגרים, אלא הסיכון בפגיעה הוא גם עבור אנשים צעירים, שמספיק שנפרם להם השרוך בנעל כדי שיסתכנו בנפילה מסוכנת ביותר. הימצאות מעקה בטיחות למדרגות אומנם לא יכול למנוע פציעות באופן מוחלט אך היכולת שלו למזער את עוצמת הפגיעה עצם ההישענות בו הינה גבוהה ביותר.

 

סיבה נוספת להתקנת מעקה בטיחות למדרגות היא כדי למנוע מקרי תביעה עתידיים: במקרים בהם יש בנכס או בעסק שלכם מדרגות לשימוש אורחים, לקוחות ועובדים וזאת בהיעדר מעקה בטיחות עבורם, בעת פגיעה חלילה - דעו כי אתם חשופים לתביעה שעשויה לעלות לכם לא מעט כסף.

האם חובה להתקין מעקה בטיחות למדרגות?

התקנת מעקה בטיחות למדרגות הינה חובה בכל מקרה בו קיים חשש או סיכון מוחשי לחיי אדם בגין נפילה. לפי סעיף 3.01 לתקנון תכנון ובנייה - נקבע שחובה להתקין מאחזי יד (מעקות) בכל מקום בו קיימת סכנה להחלקה או סכנה לנפילה מגובה של 2 מטרים ומעלה.

באילו מקומות מתקינים מעקה בטיחות למדרגות?

ניתן להתרשם ממעקה המיועד לבטיחות מדרגות במגוון רחב של מקומות, הכוללים בין היתר: בתים פרטיים מוסדות לימוד ומתחמי בילוי.

 • בית פרטי - התקנת מעקה בטיחות למדרגות בבית שלכם מסייע למנוע נפילות בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. דעו שבמקרה הזה נפוץ גם לעצב את נראות המעקה כך שהוא יתאים לעיצוב הבית כולו.
   
 • מוסדות לימוד - גם במוסדות לימוד נפוצים מעקות הבטיחות למדרגות היות ובמקום מצוי קהל גדול של תלמידים שיורדים ועולים במדרגות בבת אחת ובתדירות גבוהה. ע"מ להגן עליהם בפני נפילה ופגיעה קשה, על מוסד הלימוד להתקין מעקה בטיחות בכל מקום בו מצויות מדרגות.
   
 • מתחמי בילוי - גם במתחמי בילוי חובה להתקין מעקה בטיחות למדרגות מפני שמדובר באזור בו עובר קהל גדול של אנשים לאורך כל שעות היום, מה שיכול להוביל לנפילה בגלל מעידה במדרגות או עקב עומס. מתחמי בילוי שבהם מצויות מדרגות ללא מעקה בטיחות - מסכנות את קהל המבקרים בנפילה ופגיעה קשה, מה שיוביל לתביעה לא קטנה כנגד בעלי מתחם הבילוי.

תמונות של מעקה בטיחות למדרגות

מתחת תוכלו להתרשם מתמונות של סוגי מעקות בטיחות למדרגות:

 

מעקה בטיחות כנגד נפילת פעוטות וילדים מעקה בטיחות למדרגות בשטח ציבורי מעקה בטיחות למדרגות בבית
מעקה בטיחות למדרגות מחוץ למבנה מעקה בטיחות מרושת למדרגות במוסדות חינוך מעקה בטיחות מעוצב למדרגות בתיכון

מהו מחיר התקנת מעקה בטיחות למדרגות?

מחיר התקנת מעקה בטיחות למדרגות נע בין 800 - 1,000 ש"ח למ"ר. טווח המחיר שצויין מתייחס למעקה בטיחות העשוי מברזל מגולוון (עמיד לחלודה). מחיר העבודה צפוי לרדת ככל שמדובר בפרויקט גדול יותר. 

 

מחיר ממוצע להתקנת מעקה בטיחות למדרגות

מחיר ממוצע להתקנת מעקה בטיחות למדרגות: 900 ₪

טווח מחיר גבוה 1000 ₪

טווח מחיר נמוך 800 ₪

מה לקחת בחשבון בהתקנת מעקה בטיחות למדרגות?

יש כמה דברים שחשוב שתבדקו לפני שאתם פונים אל מסגר לצורך התקנת מעקה בטיחות למדרגות בביתכם:

 • סוג המשטח - בדקו על איזה משטח תרצו שמעקה הבטיחות למדרגות שלכם יהיה מותקן. האם על פרקט? שיש? או בכלל על צד הקיר.
   
 • חימום תת רצפתי - חשוב שתיידעו את המסגר לפני תחילת העבודה על הימצאות חימום תת רצפתי בבית שלכם, שכן - הדבר עשוי לשנות את צורת העבודה.
   
 • דגם מעקה - תוכלו לקחת השראה באינטרנט מתמונות מגוונות של מעקות בטיחות לדוגמה. כך גם תוכלו לכוון את המסגר בצורה טובה יותר לנראות של המעקה שתרצו.
   
 • בחוץ או בפנים - החומרים שמייצרים מהם מעקות עשויים להשתנות בהתאם למיקום: במידה ומדובר על מעקה בטיחות למדרגות המצויות בתוך בית - דעו שכל האופציות אפשריות אך במידה ומדובר על מעקה בטיחות למדרגות המצויות מחוץ לבית, נמליץ דווקא על מעקה העשוי מאלומיניום היות והוא עמיד יותר לתנאי האוויר הקיצוניים כמו שמש חזקה וגשם. מעקות מעץ פחות מתאימים למדרגות המצויות בחוץ.
   
 • זמני ייצור - עליכם לדעת אם מדובר בצורך מיידי או כזה שיכול לחכות. ייצור מעקות בטיחות למדרגות עשוי להמשך עד 3 שבועות לפחות כך שאם אתם כבר בתום שלבי בנייה של בית נמליץ כבר עכשיו לפנות אל מסגר. 

 

מעקה בטיחות למדרגות בבית פרטי

קבלו מסגר מומלץ באזורכם דרך מסגרנט 

במידה וברצונכם להתקין מעקה בטיחות למדרגות, דעו שזה הזמן לפנות למסגרייה מתאימה. איך תדעו לפנות למסגרייה הנכונה? השאירו פרטים בטופס מתחת, קבלו בחינם - עד 3 מסגריות באזורכם, ביניהן תוכלו לבדוק מחירי התקנת מעקה בטיחות למדרגות שלכם וכך להשיג את הצעת המחיר הזולה ביותר, מבלי לבזבז זמן על חיפושים ותוך קבלת מחיר זול.

 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9725010

מה לגבי מעקה בטיחות למדרגות בבניין משותף?

במקרים בהם מדובר על בניין בעל מספר נכסים בבעלות משתנה ובעל חלל שהייה משותף, יהיה צורך בניסוח תקנון מראש המגדיר זכויות וחובות, ביניהן גם נושא הבטיחות בחלל המשותף.

 

בכל בניין משותף כיום יש חובה בהתקנת מעקה בטיחות למדרגות למניעת נפילות והחלקות. האחריות על התקנת המעקה היא על ועד הבית ועל כן - חשוב לבצע את העבודה במסגרייה מקצועית.